Nabízené materiály

Etikety pro potisk v termotransferových tiskárnách

Etikety jsou určeny pro termotransferovou technologii potisku, při které dochází k tepelnému přenosu barviva ze speciální pásky na vlastní materiál etikety. Všechny termotransferové materiály mají výborné tiskové vlastnosti a po potisku splňují všechny požadavky na čitelnost pro automatickou identifikaci čárových kódů. Etikety se používají nejčastěji na kotouči, popř. skládané, nelze potiskovat etikety na arších. 
 
Papírové etikety

Papír matný

Univerzální, široce využívaný materiál – papír 75g/m2 s permanentním lepidlem. Velmi cenově výhodný pro méně náročné tiskové aplikace, především ve skladovém hospodářství a v logistice. Nejčastější variantou je bílá barva, ale není problém dodat jakoukoliv barvu ze vzorníku barev Pantone včetně barev reflexních. Etikety jsou k dispozici s lepidlem permanentním, snímatelným, speciálním (pro mražené zboží, na drsný povrch).

Papír pololesklý a lesklý

Strojně natíraný, hlazený pololesklý či lesklý papír s atraktivním vzhledem, vhodný pro náročnější tiskové aplikace i pro plnobarevné předtištěné etikety. K dispozici je lepidlo permanentní, snímatelné, speciální (pro mražené zboží, na drsný povrch). 
  
Foliové etikety

Etikety vhodné zejména do prostředí s požadavkem vysoké odolnosti vůči okolním vlivům, ať jde o vlivy povětrnostní, fyzikální či chemické povahy. V nabídce jsou etikety z polyesterových, polypropylenových, polyethylenových i Datapol folií bílých, barevných i transparentních. Pro zajištění vysoké odolnosti je nutné použít k potisku i odpovídající termotransfer pásku. 
 
Textilní etikety

Textilní etikety jsou dodávány v podobě nekonečného pásku, který může být z nejrůznějších materiálů – polyamid, polyester, acetát, bavlna, satén. 

Etikety pro potisk v termotiskárnách

Etikety pro přímý termotisk jsou vyrobeny ze speciálních termoaktivních materiálů, které tmavnou vlivem tepla. Využívají se především ve vážních systémech např. v supermarketech v oddělení ovoce a zeleniny. Termoetikety mohou být matné i lesklé, mohou být doplněny logem výrobce, mohou být plnobarevně předtištěny. Jsou k dispozici s lepidlem permanentním, snímatelným, speciálním (pro mražené zboží, na drsný povrch). Jsou vhodné především ke krátkodobému označování zboží s životností dnů, max. týdnů, protože působením tepla (např. i slunečního záření) mění svou barvu a stávají se nečitelné.